Význam symbolů

Buddha_head

Hlava Buddhy

Symbol Buddhy (Siddharta Gautama) dodává pozitivní energii, harmonizuje duši, tělo i mysl. Buddha je dokonale osvícená bytost, která dosáhla všeobjímajícího pochopení povahy všeho, co je. Toto pochopení je provázeno neomezenou schopností vnímat vše z pohledu úplné moudrosti a univerzálního vcítění. Svým vlastním poznáním Buddha našel dokonalé řešení všeho utrpení, které zakouší každý živý tvor.

Buddha1

Meditující sedící Buddha

Meditující buddha je symbolem pro lidi, kteří buď hledají klid a mír nebo chtějí zlepšit své meditační schopnosti. Meditující buddha, je často vyhledáván při vytváření "pokoje klidu" v rohu svého domu, kde mohou chvíli odpočívat v klidném stavu.

 

Dorje1

Dorje

Dorje(Dordže - pán kamene) je nejrozšířenějším a nejznámějším energetickým zářičem. Má obrovskou léčivou sílu a moc. Jedná se o nástroj meditace a zvyšování koncentrace. Dordže lze použít pro hluboké léčení. Odstraňuje bolesti a všechny negativní energie. Výborně účinkuje při odstraňování pocitů méněcennosti a stavů vyčerpání. Pomáhá zvyšovat sebedůvěru a odvahu. Dorje je Sanskirský symbol z oblasti Nepálu. Tento symbol dává svému nositeli na cestu životem  obrovskou sílu (blesk) a nezničitelnost (diamant).

 

 Lilie

Lilie (Fleur-de-lis)

 

Vznešený symbol lilie je symbolem plodnosti, naděje a budoucnosti. Symbolizuje čistotu a nevinnost. Jedná se též o erbovní znak králů, zvláště díky kráse a elegenci jejích květů. V křesťanském světě je bílá lilie znakem čistoty a nevinnosti, proto je květinou Panny Marie. V Egyptě, Řecku a Římě byla lilie symbolem plodnosti, naděje a budoucnost. 

 

wishbone

Wishbone

Wishbone je kost ve tvaru "y", kterou mají například opeřenci na své hrudi. V 15. století se tato kost používala k předpovídání počasí a po staletí se k této kosti váže rituál, při kterém dvě děti zaháknou malíček mezi kosti, rozlomí ji a něco si přitom přejí. Tomu, kterému zůstane v ruce větší část kosti, se dle legendy přání splní. Symbolizuje slib dobrého štěstí. Přivolává štěstí a posiluje pozitivní vibrace. Nosí se většinou zavěšena na krku jako talisman a ochranný předmět.

 

Evil_eye1

Evil Eye -  (Nazar, Boží oko, Horovo oko, Třetí oko )

Nazar má svého majitele ochránit před zlými pohledy, pomluvami, uhranutím nebo jinými nepříznivými podněty. Lidé věří, že amulet má sílu zlo odvrátit a zrušit. Nositel tohoto symbolu je ochráněn před prokletím a zlomyslnými lidmi. Jedná se o silně působící talisman vytvořený k ochraně proti zlu a k odvrácení zlých a nepřejících pomluv. 

 

Hamsa1

Ruka Fatimy

Ruka Fatimy je ochranný předmět, označovaný také jako „hamsa“ nebo „khamsa“. Jedná se o ochranný amulet ve tvaru ruky, který je rozšířený zejména v Severní Africe a na Blízkém východě. Symbol reprezentuje ženskost, má ochránit lidi před nebezpečím a podpořit plodnost, kojení, zdravé těhotenství a ochránit slabé. Představuje požehnání, moc, štěstí a sílu. V arabském jazyce „khamsa“ znamená pět, pět prstů ruky a také pět z pilířů islámu. V židovském náboženství „hamesh“ symbolizuje ruku Boží. Mnoho Židů věří, že hamsa symbolizuje Ruku Miriam, sestru Mojžíše a Árona. V islámské víře, khamsa představuje ruku Fatimy, dceru proroka Mohameda.

 

kotva

Kotva

Kotva již není pouze symbolem námořníků a milovníků moře či oceánu. Kotva má za úkol ukotvit lásku a silné přátelství. Kotva je symbolem spojení a stálosti. Chrání též před přírodními živly a připomíná pevný přístav, neboli domov. Je symbolem naděje a lásky. Symbolizuje také sílu, odvahu, ale zároveň také víru a odhodlanost.

 

infinity1

Nekonečno (Infinity)

 Nositel tohoto symbolu v podobě šperku věří v to, že když něco končí, něco nového začíná. Posiluje tok pozitivní energie a odstraňuje negativní vlivy. Pomáhá navodit pozitivní mysl a posiluje v těžkých chvílích.

 

Tygri_zub

Tygří Zub

Tygří zub představuje fyzickou sílu, vitalitu a zdraví. Výraz "silný jako tygr" označuje pozitivní atributy, které vám vaše silné zvíře může sdělit. Tygří zub symbolizuje též touhu po životě, smyslnosti a je posilovačem životní energie. Nositelky tohoto symbolu jsou velmi vášnivé.

 

kriz1

Křížek

Tento symbol může označovat rozdělení světa na čtyři elementy či světové strany, případně popisovat spojení božského (vertikála) a lidského či světského prvku (horizontála). V křesťanské víře znamená lásku, víru, naději a život věčný. Křížek má velkou schopnost přeměňovat zápornou energii na pozitivní a přivolávat dobré skutky. Je symbolem vyváženosti a posiluje odvahu. Přivolává lásku, dobro a naději.

Om1

Óm

Podle tradic je Óm základní zvuk, z něhož vzešly všechny formy ve Vesmíru. Symbol Óm má léčivé a zklidňující účinky, zejména po velké námaze, ale i po prodělané těžké nemoci. Óm čistí a stabilizuje vaší auru. É očisťující a ochranné účinky.

Panther1

Hlava pantera

 Panteři jsou velmi starými a mocnými sílovými zvířaty. Ztělesňují dravost, dominanci, průbojnost a moc. Šperk se symbolem pantera posiluje vůdčí schopnosti a silné postavení ve společnosti.J e znakem síly, odvahy, nezávislých žen a žen inklinujících k pohanské magii nebo k přírodním či čarodějným silám. Pokud zvolíme symbol Pantera, jde o symbol erotična, smyslnosti a jisté dávky sexuální touhy. Kromě sexu a erotiky je to dokonalý symbol elegance a dravé nenápadné síly.

 

Peri1a

Pírko

 Pírko bylo pro Indiány velmi silným ochranným talismanem, protože představovalo moc vzdušného živlu. Pírko přináší do života svobodu, lehkost, jasnou mysl a čistý tok našich myšlenek.

Prayer_box1

Modlitební skříňka (Prayer Box)

 Modlitební skříňky jsou používány v mnoha náboženstvích, např. buddhismu, hinduismu, křesťanství, islámu a judaismu. Díky vaší modlitební skříňce, kterou ztvárňuje tento přívěsek, přivoláte splnění svých tajných přání či modliteb. Jedná se o velmi vzácný talisman. 

 

Skull1

Lebka

 Lidská lebka je symbolem nezničitelné duše, odvěké touhy člověka po znovuzrození, je symbolem nebeské klenby, která představuje archív lidských vědomostí skrytých v modré barvě nebe. Lebku považujeme za symbol nicotnosti a pomíjivosti fyzického světa, lidských zkušeností, vyjadřuje koloběh života a smrti. Překvapivě je lebka také symbolem vitality a inteligence, neboť je schránkou pro mozek.