Royal Blush

 

logo

 

O značce Royal Blush

Royal Blush je značka luxusních šperků budoucnosti se zaměřením na design. Milovnicí a zákaznicí značky je herečka Jessica Alba. Každý produkt je ručně vyráběn s vědomím čistoty z telecí kůže (hladký povrch) a lososové kůže (hrubší, šupinkovitý povrch náramku). Tyto kůže jsou barvené 100% ECO způsobem – pouze pomocí přírodních materiálů jako je dřevo, tráva, sluneční záření, déšť. K barvení těchto kůží nejsou použity žádné chemikálie ani umělá barviva.

Společnost vyrábí kožené šperky s velkým důrazem kladeným na způsob výroby. Mezi šperky se řadí náramky a náhrdelníky, které dávají nový význam pojmu luxus. V každé nové kolekci jsou patrné barvy organického vývoje, které jsou výsledkem unikátního zpracování kůže.

Royal Blush využívá slunečního záření a deště ke změně odstínů kůže. Mosazné přezky, které dotváří celkový přírodní vzhled jsou pozlacené 18K zlatem. To dělá z každého produktu jedinečný kus, který je nadčasový pro každého muže a ženu. V naší nové kolekci jsou patrné nové zlaté prvky, které vycházejí z existujících zdrojů zlata, bez nutnosti hledat nové, což je další známkou toho, že je výroba ROYAL BLUSH 100% šetrná k přírodě.

Motto společnosti je “Buďte změnou, kterou chcete vidět ve světě” (Gándí), které je její každodenní výzvou a motivuje k vytvoření prvních kroků správným směrem na vzrušující cestu.

Vybraná telecí kůže je ztělesněním jemného čištění tříslovinami. Jedná se o nejjemnější italskou kůži činěnou kůrou a kořeny. Činění tříslovinami je uměleckou tradicí používanou vice než 200 let za použití antických receptur a umění.

Lososová kůže byla vybrána, protože je vedlejším produktem v potravinářském průmyslu (maso lososa je běžně součástí jídelníčku, kůže je znehodnocována) a je činěna na nejvyšší úrovni ekologické kvality. Kůže z lososa pochází z certifikovaných lososích bio farem v Irsku a je činěna (zpracována a barvena) v Německu. Posléze je použita k výrobě šperků Royal Blush.

Royal Blush podporuje lokální produkty a to konkrétně – 45% Německo, 45% Itálie, 9% % Švýcarsko, 1% Indie)

Zdroj materiálů je v Evropě a s tím jsou spojené krátké doručovací vzdálenosti a také nízké vylučování oxidu uhličitého z kůže.

Level7_3

 

Zakladatelka Jana Keller

Jana Keller založila svou značku „ROYAL BLUSH – Doplňky se svědomím“ v roce 2006 jako značku kožených kabelek. Společnost Royal Blush byla v roce 2009 doplňena také o šperky. Motivací pro rozšíření její značky o šperky byly pozitivní ohlasy z renomovaných veletrhů a tím se stala známou na mezinárodním trhu.

V roce 2009 se stala spoluzakladatelkou veletrhu Greenshowroom, což je veletr zaměřující se na kombinaci luxusu a udržitelnosti. Účelem tohoto veletrhu je poukázat na značky v luxusním segmentu, které svou produkcí nepoškozují životní prostředí.

V roce 2011 byl koncept Greenshowroom prodán Messe Frankfurt a Jana Keller byla až do roku 2013 ve vedení tohoto projektu.

Během krátké doby se značka ROYAL BLUSH stala velmi populární mezi hollywoodskými hvězdami a klienti této značky jsou jména jako Jessica Alba, Daphne Zuniga a Eric Roberts.

V roce 2010 byla Jana Keller zvolena do žebříčku top 30 žen ve Švýcarsku za její angažovanost při zakládání přírodně nezávadné produkce v mezinárodním měřítku. 

V roce 2013 byla Jana Keller nominována na „ Generaci budoucnosti“ od Prix Nature Swisscanto. 

 

Zajímavosti

Činení kožešin

Činění kožešin

ROYAL BLUSH používá certifikovanou telecí kůži 'Pelle conciata al vegetale in Toscana " a je symbolem jemného činění kožešin. Jedná se o nejlepší italskou telecí kůži činěnou kůrou a kořeny, což je 200 let stará metoda vycházející z řemeslnické tradice. Tento způsob zajišťuje nejvyšší kvalitu kůže a také se vyznačuje ohleduplností k životnímu prostředí a lidskému zdraví.

Losos

Organická lososová kůže

ROYAL BLUSH využívá kůži z lososa, protože je vedlejším produktem potravinářského průmyslu a je činěna na nejvyšší úrovni ekologické kvality. Lososová kůže pochází z certifikovaných bio farem z Irska a upravená v Německu. Jedná e o úžasnou alternativu k exotické kůži.

Výrobní proces

Výrobní proces

ROYAL BLUSH volí svou produkci v závislosti na historii a tradici produktu. Všechny kožené doplňky a šperky jsou vyráběny pouze z evropských zdrojů na základě historie s prací s kožešinami a šperky. Dalším důvodem je podpora místním řemeslníků a kratší přepravní vzdálenosti.